Tajne przez magiczne

Po przeczytaniu opisu książki nie wiedziałam, czy chcę ją przeczytać, czy nie. Przedszkolaki i magia? Czy to nie będzie zbyt infantylne? Obawiałam się kolejnego niewypału typu „Liceum ogólnomagiczne”. Tymczasem czytanie wciągnęło mnie i to bardzo.

W skrócie- książka z gatunku slavic urban fantasy (czytanie dokształca, nie wiedziałam, że tak to się nazywa). Główna bohaterka Agata jest po wielu przejściach- porzucona w dzieciństwie przez matkę, liczne terapie, uwiedziona przez żonatego faceta, z którym łączyła ją praca, a w związku z tym wymuszona zmiana pracy. Wcześniej redaktorka w wydawnictwie, nagle postanowiła zostać woźną w przedszkolu. Spokojna, niewymagająca praca, ale do odzyskania równowagi chyba niewiele więcej potrzeba? Szybko okazuje się, jak bardzo się pomyliła. Zaczyna widzieć krasnoludki płci żeńskiej. Ma dziwne sny. Porywa ją niesamowicie przystojny półdemon do spółki z wampirem. Dzieją się wokół niej dziwne rzeczy. Dzieci są też bardzo specyficzne i nietypowe. Akcja rozwija się chwilami zawrotnie. Dzieci- niby czterolatki, ale odzywają się w nich magiczne moce. Oj, dzieje się. Do tego książka napisana jest bardzo ładnym językiem. Nie wiem od czego to zależy, ale niektórzy autorzy tak składają słowa, że po prostu smakują jak najlepsza czekolada ze słonym karmelem i właśnie pani Wierzbicka tak ma. Czyta się z przyjemnością. Zakończenie zapowiada tom drugi i jestem pewna, że kiedy tylko zostanie wydany, to przeczytam. Trochę mi ta książka klimatem przypominała „Żniwiarza” Pauliny Hendel, może o oczko niżej bym ją oceniła, co nie przeszkadzało pochłonąć z niecierpliwością w dwa wieczory. Ku rozrywce, o ile lubi się fantasy.

10 uwag do wpisu “Tajne przez magiczne

      1. Oj, zapewniam że warto. Może nie wszystkie mają podobny poziom, ale jeśli nawet mój wybredny co do fantasy nastolatek przeczytał z zadowoleniem, to warto

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s