Pogoda w pełni

To co się dziś wyprawiało w pogodzie, to przechodziło ludzkie pojęcie. Wiatr w porywach takich, że omal głowy nie urywał. Śnieg padał, topniał, znów padał, chwilami świata nie było widać. A do tego pełnia z jej wszystkimi atrakcjami cukrowymi- już poprzedniej nocy alarm wył średnio co 15 minut, aż się boję co będzie dzisiejszej. Trzeba szybko iść spać, żeby choć ze dwie godziny do północy przespać, bo potem znów może być mniej ciekawie.

Na dodatek pełnia uaktywnia sporo dziwnych ludzkich zachowań, które budzą we mnie najgorsze instynkty. Sporo potrafię zrozumieć, ale nie dam rady zrozumieć skrajnej nieodpowiedzialności, zwłaszcza, że nie jest to pierwszy tydzień pandemii i nawet najbardziej wyautowani wiedzą co się dzieje. Owszem, trochę spowszedniały nam restrykcje, ale wystarczyłoby wykazać się minimum zdrowego rozsądku. Bo potem zostaje tylko płacz. A ja wcale nie czuję satysfakcji, kiedy spełnia się czarny scenariusz. Ledwie zaczął się poniedziałek, a ja już niemal całkowicie wyprztykałam się z sił, empatii i ideałów.

Pełnia jednak jest zła. Tym bardziej, że ta obecna nazywana jest pełnią Wilczego Księżyca. I tak jak wilki wyją do księżyca, tak i ja mam ochotę dziś zawyć

Wilczy Księżyc 2021. Pierwsza pełnia w 2021 roku. Gdzie i o której oglądać pełnię Księżyca? | Wiadomości Radio ZET

Ach- i jeszcze na dodatek dziś jest Blue Monday. Co prawda na nastroje depresyjne czasu mi zabrakło, ale niewątpliwie dzień do radosnych się nie zalicza

Reklama

8 uwag do wpisu “Pogoda w pełni

 1. Ależ wiało! I padało! A ja byłam w trasie. A potem słońce, kiedy byłam w pracy. Powrót w świetle księżyca.
  Masz rację! Działo się! Zachowania tez różne zaobserwowałam.
  Nie byl to dla mnie przyjemny dzień….
  Od jutra będzie lepiej 🙂

  Polubienie

 2. Patrząc na księżyc w pełni doszłam do wniosku, że księga dżungli by Disney to jednak porażka i zaczęłam tłumaczyć, jak to jednak było. Wilki to jednak cudowne stworzenia, a że ich imieniem nazwano ten kiepski czas- nikt ich o zdanie nie pytał. Księżyc pyszny swoja drogą. Oby do przodu. Oby było lżej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s