Przysługa dla Czarnoksiężnika

Z niecierpliwością czekałam na drugi tom przygód Jagody Wilczek, wiedźmy od klątw zwanej też Wilczą Jagodą. Pierwszy tom czyli „Kołysankę dla Czarownicy” przeczytałam kilka tygodni (a może i miesięcy- czas tak szybko płynie…) temu. To jedna z tych bajeczek, które dobrze się czyta, są niezobowiązujące, dają odskocznię od codzienności. Tak jak lubię. Może bez większych fajerwerków, ale sympatycznie. Lekka, wakacyjna lekturka.

Tym razem Jagoda musi spłacić dług zaciągnięty w poprzedniej opowieści u dość kontrowersyjnego i silnego czarodzieja. Na dodatek w okolicy ktoś morduje młode i słabe wiedźmy, a wszystkie poszlaki wskazują na Caleba, Ucznia Czarnoksiężnika, który to właśnie pojawił się ranny na progu mieszkania Jagody i zażądał pomocy. Czy Caleb jest tym dobrym, czy raczej złym? Między Jagodą a Calebem aż iskrzy, powoli wychodzą na jaw różne tajemnice z przeszłości, a przy okazji rysuje się wcale niezły potencjał na tom trzeci.

Naprawdę nie wiem, czemu ja lubię te nierealne bajeczki, ale lubię i już. Zwłaszcza jako przerywnik między znacznie cięższymi lekturami, a chyba za takie będę się zabierać. Za moment wyczekany urlop, więc może będzie więcej czasu na czytanie

2 uwagi do wpisu “Przysługa dla Czarnoksiężnika

  1. Mam zaległości… Od „Spalić wiedźmę” obiecuję sobie, że przeczytam drugą część, i tę serię też. Tymczasem zaliczyłam tylko cykl kryminalny o Emilii Brzeskiej. Lekkie, ale nie komediowe,w sumie przeciętne. Takie… urlopowe 😉 A teraz czytam Marka Stelara „Skruchę” i dla mnie ma w sobie to „coś”. Generalnie- polecam Autora.

    Polubienie

    1. Stelara czytałam coś dawno temu, chyba „Nietykalny”- jak zwykle zaczęłam serię nie od początku, ale że było to dawno, to może już nic nie pamiętam i kiedyś zacznę po kolei. Pamiętam tylko, że autor został zakwalifikowany do kategorii- „dobrze się czyta, ale jest dość mrocznie i brutalnie”. Teraz muszę chyba w końcu nadrobić książki pani Jax

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s