Wiara, Łaska i Pokuta

To z letnich zaległości. Nie czytane, a słuchane, przy pracach działkowych, domowych i robieniu przetworów. Coraz bardziej lubię audiobooki, zwłaszcza jeśli lektor jest świetny

Moje pierwsze spotkanie z książkami tej autorki i od razu bardzo udane. Cytrynka polecała kiedyś inną jej serię, więc na pewno się skuszę. Tym bardziej, że bardzo lubię inteligentne kryminały, których akcja dzieje się w czasach PRL-u. Nie było wtedy takiej techniki jak teraz, nie było możliwości szybkiego działania, łączności, a mimo to śledztwo udawało się prowadzić sprawnie.

Akcja każdej z powieści dzieje się w maleńkiej miejscowości, skrywającej jakąś tajemnicę z przeszłości, ale mającą wpływ na teraźniejszość. Zazwyczaj są to sprawy dość zagmatwane, o których nikt nie chce mówić, a kryją rozwiązanie zagadkowego morderstwa, do którego doszło. Autorka bardzo sprawnie gmatwa wątki, mąci w głowie, ale tylko tyle ile trzeba, żeby mieć jednak satysfakcję z odgadnięcia kto tym razem zabił i dlaczego. Bo odgadnąć się udaje, choć nutka niepewności jest do do ostatniego słowa. Tak jak lubię. Kolejna autorka, którą dodaję do listy ulubionych, tylko jak zwykle nie wiem, kiedy uda mi się przeczytać wszystko co napisała. Chyba powinnam zacząć się ograniczać…

6 uwag do wpisu “Wiara, Łaska i Pokuta

  1. Czytałam wszystkie trzy, wszystko w nich gra oprócz motywu. Pomysł na motyw to u pani Kańtoch jej pięta achillesowa, jest mocna naciągany. Reszta jest na bardzo dobrym poziomie. I te jej bohaterki… charakterne kobiety:)

    Polubienie

  2. Polecam też powieści i opowiadania fantastyczne Anny Kańtoch. Na początek może serię o Domenicu Jordanie (Diabeł na wieży, Zabawki diabła, Diabeł w maszynie). Potem Czarne i Niepełnię (bardzo fajne pod względem struktury powieści z pogranicza gatunków). Ogólnie w fantastyce też jest świetna.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s